Алкоголь згубно впливає на організм навіть при разовому вживанні. Фактично, немає жодного органу, який не страждав би від впливу спиртних напоїв. Отруйна дія спиртного починається в той момент, коли воно потрапляє в наш організм. Найбільш негативно впливає алкоголь на головний мозок. Згідно досліджень австралійських вчених, склянка спиртного вбиває в мозку близько двох тисяч клітин! Ви знаєте що насправді немає нижньої межі, до якої випивка не дає шкоди? Алкоголь шкідливий у будь-яких кількостях. Цей негативний вплив алкоголю стосується всіх структур головного мозку. Вчені проаналізували МРТ-знімки 25 тис. людей. Вони виявили, що вживання навіть невеликої кількості алкоголю згубно впливає на головний мозок. Вони враховували стать, вік, рівень освіти, кількість випитого алкоголю, розмір та стан головного мозку за даними магнітно-резонансної томографії, звернення за медичною допомогою з різних причин та дані тестування пам’яті.

Чим більше алкоголю приймали учасники дослідження протягом тижня, тим менша щільність сірої речовини головного мозку в них була. Вживання алкоголю було пов’язане з погіршенням зв’язків у білій речовині головного мозку. Зв’язок між вживанням алкоголю і погіршенням стану головного мозку був більш виразним у людей, які страждають на гіпертонію та ожиріння.

Взагалі, токсична дія алкоголю на головний мозок сприймається людиною як нібито нешкідливий стан сп’яніння. Насправді, це призводить до оніміння, а потім і відмирання ділянок головного мозку. Усе це суб’єктивно сприймається людиною, яка вживала алкоголь, як «розслаблення» та «свобода» від зовнішнього світу. Але це не так, оскільки частина головного мозку просто штучно відключається від сприйняття інформації ззовні.

Після кожної, так званої, «культурної» і «помірної» випивки, в людини в голові з’являється нове кладовище загиблих нервових клітин. Коли лікарі-патологоанатоми розкривають череп будь-якої тривало пющої людини, то у всіх бачать однакову картину — «зморщений мозок», зменшений в об’ємі, уся поверхня кори якого — у мікрорубцях, мікровиразках тощо.

Не слід забувати, що алкоголь володіє наркотичними властивостями: до нього дуже швидко звикають, виникає потреба в повторних само отруєннях. У міру подальшого споживання для отримання того ж наркотичного ефекту, з кожним разом потрібна все більша доза.

Як і будь-який наркотик, алкоголь руйнівним чином впливає на розумову і психічну діяльність мозку. Параліч нервової системи, перш за все, позначається на тих процесах, які ми називаємо судженням та критикою. Спостереження показує, що люди, які випили, не стають розумнішими чи успішнішими. Навіть, якщо самі вони думають інакше, то це лише результат ослаблення вищої діяльності їх мозку.

Якщо приймати алкоголь тривалий час, то робота вищих центрів так і не відновиться. При вживанні алкоголю діяльність мозку знижується, а мислення стає — звичайним і шаблонним. Перш за все, втрачаються пізніші, найсвіжіші досягнення, здобуті розумовим напруженням (скажімо, за останній тиждень, місяць), тобто людина після прийому алкоголю повертається до того рівня розумового розвитку, який був у неї тиждень або місяць тому. Надалі настає ослаблення старіших, міцніших асоціацій, що окріпнули, й ослаблення сприйняттів. У результаті - розумові процеси звужуються і людина, просто кажучи, тупіє.

Позбутись від звички вживання алкоголю та від алкогольної залежності — це надзвичайно складний процес, що об’єднує декілька етапів:

  • Детоксикація. 

  • Медикаментозна терапія. 

  • Психотерапія.

  • Різні реабілітаційні програми. 

  • Також потрібна соціальна підтримка родини, друзів і соціальних працівників. 

  • Зміна способу життя.

Для того, щоб полегшити самопочуття під час відмови від алкоголю та зменшити потяг до його вживання, спеціалісти від Yvonika рекомендують спробувати Kaddonal ULTRA. Це інноваційний засіб на основі рослинних екстрактів, спеціально розроблений для зменшення негативного впливу алкоголю на організм. Він активізує природні процеси детоксикації та відновлює фізичне і психоемоційне здоров’я людини. Цей комплекс містить унікальний комплекс вітамінів, мінералів, антиоксидантів та інших корисних речовин, що прискорюють відновлення організму після тривалого вживання алкоголю та суттєво покращують загальне самопочуття, знижує рівень стресу, спричинений відмовою від алкоголю, допомагає зменшити тривожність і збудження, які часто супроводжують відмову від алкоголю і допомагає легше пережити цей складний період.