Прийнято вважати, що людські мозок, м’язи, та внутрішні органи не можуть жити без цукру, тому його не можна виключати з раціону. Усі, хто дотримуються цієї думки, зараз розчаруються. Людський організм відмінно працює без булочок, тортів, цукерок, кетчупів та фастфуду…

Цукор негативно впливає на всі життєво важливі органи людини — виводить вітаміни групи B, порушує баланс фосфору й кальцію, спричиняє проблеми із серцем, нирками, підшлунковою залозою та іншими органами. Стійкість імунітету теж залежить від рівня цукру в крові. Цукор є причиною багатьох запальних процесів в організмі. Якщо людина відчуває часті головні болі, брак енергії, поганий сон, помічає висипання на обличчі, жирний блиск шкіри і проблеми з волоссям — необхідно виключити або хоча б зменшити кількість цукру в раціоні.

Іноді нам здається, що шоколадка або батончик допоможуть протриматися до обіду, вгамують голод і додадуть сил. Насправді, цей приплив сил тимчасовий. Через цукор виникає нестача вітаміну В1, а це не дозволяє засвоюватися їжі. Тобто, організм не отримує потрібну дозу поживних речовин.

Надмірне вживання цукру стає причиною появи зайвої ваги — це всім відомий факт. Ми стимулюємо організм солодким, цукор відкладається в печінці у формі глікогену — запасного джерела енергії. Синтезувати в глікоген весь обсяг цукру, який людина вживає щодня, неможливо. Тому він починає трансформуватися в жири.

Швидше за все, цей процес стає помітний на животі, стегнах і щоках. Прискорити цей процес може вживання не просто цукру, а в поєднанні із жирами — тортиком, булочкою, печивом. Порція цукру й жиру швидко перетворюється в зайві сантиметри. Швидкі вуглеводи різко підвищують рівень цукру в крові, провокуючи сильний викид інсуліну, а він — перетворює отримані калорії в жир.

Цукор допомагає прискорити процес старіння шкіри — надлишок цукру прикріплюється до білків у кровотоку та створює шкідливі молекули (AGE). Ці молекули старять вашу шкіру, вони пошкоджують колаген і еластин — білкові волокна, які допомагають зберегти шкіру пружною і молодою.

Усі, напевно, з дитинства, закочували очі від слів батьків, що цукор псує зуби, але батьки мають рацію — цукор дійсно руйнує зуби. Бактерії, які спричиняють карієс, люблять солодке, а залишки солодкого застряють у зубах.

Якщо людина не буде споживати цукор, то в її організмі сповільниться процес старіння, знизиться ризик виникнення онкології, відновиться чутливість клітин до інсуліну, зменшиться тривожність та симптоми депресії.

До речі, фахівці стверджують, що залежність від цукру можна порівняти з алкогольною залежністю та залежністю від тютюну. Цукор провокує надмірне виробництво дофаміну й цей процес схожий на дію наркотиків. Різкий стрибок глюкози в мозку спричиняє потребу в додатковій дозі, при чому цей заклик мозок не відрізняє від реального голоду. Це все відбувається через дефіцит вітамінів та мікроелементів, наприклад залізодефіцитна анемія — якщо в організмі не вистачає заліза, то він буде вимагати солодощів щодня. Це доведений факт.

Тож, робіть висновки: чи потрібен цукор нашому організму? І напишіть нам у коментарях свою думку із цього приводу.