Спеціалісти стверджують, що 80 % проблем із зором можна вилікувати чи уникнути. Чималу роль у профілактиці відіграє здорове харчування. Різні нутрієнти (поживні речовини), що корисні для зору, містяться у всіх їстівних фруктах, ягодах та овочах.

Сьогодні поговоримо про те, що сприяє покращенню здоров’я очей та підтримці чіткості зору. Для збереження функцій зору є важливим баланс нутрієнтів, які крім фруктів, ягід та овочів містяться і в інших продуктах — горіхах, бобових, рибі, м’ясі, яйцях, рослинних оліях, молоці тощо. Яким саме продуктам надавати перевагу для збалансованого раціону?

На здоров’я очей сприятливо впливають звичні листові зелені овочі. Це — основне джерело каротиноїдів лютеїну та зеаксантину, які відіграють ключову роль у підтримці функцій сітківки очей, захищаючи її від надмірної дії світлових хвиль. Чим більше в організмі цих корисних сполук, тим кращий стан зору.

  • ШПИНАТ. Цей овоч не просто багатий на лютеїн і зеаксантин; у ньому також містяться рослинні жирні кислоти омега-3, вітаміни С, Е, кілька мінералів, у тому числі цинк. За співвідношенням калорій до поживних речовин, шпинат лідирує.

  • БРОКОЛІ. Даний вид капусти багатий на клітковину і важливими для здоров’я очей антиоксидантами, такими як: вітамін C, лютеїн і зеаксантин. До речі, броколі входить до списку продуктів, ефективних для запобігання раку й рекомендується для щоденного споживання

  • ПОМІДОРИ. Ці плоди як смачні, так і корисні, тому що забезпечують організм цінними поживними сполуками для підтримки зорового здоров’я. Помідори, як складова збалансованої дієти, відіграють важливу роль у запобіганні таких проблем із зором, як вікова макулярна дегенерація та корисні при діабетичній ретинопатії, оскільки багаті на антиоксиданти, вітаміни та мінерали у своєму складі.

  • ПЕРЕЦЬ. Усі види перцю містять декілька видів вітамінів, мікроелементів, а також лютеїн та зеаксантин — каротиноїди, які зберігають чіткість зору та підтримують здоров’я очей. До речі, існує давно поширений міф, що морква покращує зір, але, насправді, вона не покращує гостроту зору. Однак вітаміни, мікроелементи та інші компоненти цього овоча корисні для здоров’я зору й допомагають зменшити ризик розвитку певних захворювань очей за умови, що морква є частиною збалансованого харчування.

  • ФРУКТИ. Усі фрукти корисні для здоров’я, хоча коли справа стосується зору, варто щодня надавати перевагу свіжим сезонним сирим фруктам. Фрукти, у першу чергу — це джерело основного антиоксиданту — аскорбінової кислоти. Крім того, кожен фрукт має унікальну комбінацію інших необхідних для зору речовин. Обирайте ті фрукти, які найбільше подобаються вам і включайте їх у свій звичний раціон, як обов’язковий продукт — цитрусові, ківі, яблука тощо.

  • ЯГОДИ, особливо темного кольору, такі як: чорна смородина, чорниця, лохина, ожина, малина, виноград корисні для здоров’я очей. Вони є джерелом антиоксидантного вітаміну С та біофлавоноїдів. Це — група біологічно активних речовин, що має антиоксидантні, протизапальні властивості та позитивно впливає на кровообіг, імунну систему та ін. Ягоди в раціоні в комплексі з іншими продуктами, корисними для зору, дозволяють підтримувати здоров’я очей.

Рекомендовано додати до харчування рослинні комплексні препарати, які допоможуть підтримати здоров’я очей та роботу зорового апарату. Наприклад, Ормівір Ультра, який містить тільки найкращі активні компоненти природного походження, а саме: екстракт ягід чорниці, листя чорниці, екстракт трави очанки, квітів чорнобривців, екстракт насіння томатів та ягід ацероли. Поєднання цих натуральних компонентів допоможе вам зняти відчуття втоми та напруги очей після тривалої роботи за комп’ютером чи читання. Засіб покращує кровопостачання в судинах очей, функціонування сітківки та зменшує ризик розвитку її захворювань, а також захистить очі від шкідливого ультрафіолетового випромінювання.

Крім того, щоб забезпечити свій організм усіма поживними речовинами, у складі збалансованого раціону повинні бути корисні для зору м’ясо та м’ясні субпродукти, риба, яйця, молоко, рослинна олія, вироби із цільного борошна злакових, горіхи, бобові, овочі, ягоди, фрукти. Надважливо вчасно скоригувати свій спосіб життя.