Чутливість зубів або «гіперчутливість дентину» — це те, що приносить біль або дискомфорт зубам у відповідь до різних подразників, таких як холодна та гаряча їжа або продукти з надмірним вмістом кислоти (цитрусові, консерванти, кола, яблука). При підвищеній чутливості зубів навіть звичайне чищення зубів може спричиняти больові відчуття.

Це може бути тимчасова або хронічна проблема, яка може торкатися, як одного зуба, так і декількох чи всіх зубів у людини. Причини можуть бути різними, але в більшості випадків чутливі зуби легко лікуються зміною режиму гігієни порожнини рота. Головними причинами гіперчутливості зубів можуть бути:

  • Занадто старанне або неправильне чищення зубів.

  • Захворювання пародонту (в результаті оголення коренів зубів може посилитися їх чутливість).

  • Особливості раціону харчування, зокрема часте вживання кислих продуктів, газованих солодких напоїв, які із часом можуть призвести до хімічного руйнування емалі та виникнення гіперчутливості зубів.

  • Шкідливі виробничі чинники (наприклад, у працівників хімічної галузі).

  • Надмірне жувальне навантаження на зуби, наприклад, унаслідок звички сильно стискати зуби або відсутності одного або декількох зубів.

Для лікування гіперчутливості використовуються препарати для відновлення структури зуба (ремінералізації) на основі фтору. При клиновидних дефектах може бути показане пломбування порожнин, що утворилися. Тому, необхідно звернутися до лікаря-стоматолога, який призначить лікування, що буде спрямоване на усунення не лише симптомів, але і причини виникнення захворювання.

А як допомогти собі до прийому в стоматолога?

  1. Кислотовмісні й солодкі напої пийте через трубочку.

  2. Після їжі ополіскуйте рот водою.

  3. Якщо ви використовуєте абразивну відбілюючу зубну пасту, то при чутливих зубах візьміть краще зубну пасту з позначкою «sensitive».

Переконайтеся, що ви правильно чистите зуби: горизонтальні рухи малоефективні в очищенні та травматично впливають на ясна. Краще робити вертикальні рухи при чищені від ясен до краю зуба.