Кондиціонери створені, щоб охолоджувати надто гаряче повітря і захищати нас від перегріву та теплових ударів. Також доведено, що при наявності кондиціонера в спекотну погоду знижується ризик ускладнень серцево-судинних захворювань. Алергікам радять встановлювати кондиціонери, щоб захиститися від алергенів, що проникають до будинку з неочищеним вуличним повітрям. У цьому випадку техніка допомагає серйозно зменшити прояв неприємних симптомів.

Кондиціонери та повітря, яке вони видувають, у нормальних обставинах не шкодять здоров’ю. Системи кондиціонування повітря можуть бути небезпечні тільки у двох випадках: якщо вони не чистяться та не обслуговуються регулярно та якщо вони занадто сильно впливають на користувача.

Якщо кондиціонери довго не чистити та не змінювати фільтри, у них можуть накопичуватися і розмножуватися хвороботворні бактерії, збудники інфекцій та алергени. Під час роботи кондиціонер створює багато вологого конденсату, який необхідно відводити, але якщо система погано справляється із цим, у ній швидко розмножуватимуться різноманітні бактерії та грибки.

Якщо кондиціонер видуває занадто холодне повітря, він може сприяти поширенню вірусів застуди. Ці віруси найкраще зберігаються в умовах високої вологості та зниженої температури. А кондиціонер, що працює на охолодження, створює для них ідеальне середовище.

Якщо вплив холодного повітря триває занадто довго, через нього можна отримати: головний біль, швидку втомлюваність, біль у м’язах і суглобах.

Крім того, низька температура повітря від кондиціонера спричиняє звуження кровоносних судин у шкірі — так організм захищається від втрати тепла. Це зменшує приплив крові до шкіри, у тому числі лейкоцитів, що захищають організм від вірусів. У цей час організм стає більш сприйнятливим до захворювань. Якщо кондиціонер поширює сухе повітря, слизова оболонка носа пересихає і теж стає більш вразливою до інфекцій.

Як зробити кондиціонер безпечним?

Перше, що потрібно зробити, щоб убезпечити себе від шкідливої дії кондиціонера — видалити з дому всі джерела цвілі й алергенів. Після цього потрібно встановити причину їхньої появи та усунути її.

Потрібно вивчити технічну документацію до кондиціонера й дізнатися, як часто йому потрібне очищення, заміна фільтрів та інше технічне обслуговування. Зазвичай, це потрібно робити не рідше одного разу на кілька місяців. Якщо інструкція не збереглася, опис кондиціонера можна знайти в інтернеті.

Якщо неприємні відчуття в роті та в носі зберігаються, може знадобитися додаткове зволоження. Якщо зволожувач повітря встановити не можна, потрібного частіше пити воду, щоб не допустити пересихання слизових оболонок. Якщо не проходить втома, головні болі та болі в м’язах і суглобах, кондиціонер потрібно відключити. На ньому потрібно встановити комфортну температуру, яка не спричинятиме таких наслідків. Важливо, щоб між вуличною та кімнатною температурою не було занадто великої різниці.

Для того, щоб швидко охолодитися, не потрібно сідати або лягати прямо під холодний повітряний струмінь кондиціонера. Тому його краще не встановлювати над диваном, кріслом або іншими місцями, де ви плануєте відпочивати та проводити багато часу.