Мабуть, усі чули про те, що вживання моркви покращує зір, адже вона багата на вітаміни та нінерали:

  • Вітамін А, каротиноїди та бета-каротин, що захищають очі від негативного впливу сонця та знижуюьб ймовірність виникнення катаракти.

  • Завдяки вітаміну С, який містить морква, можна ще й добре зміцнити імунну систему. Він стимулює організм виробляти антитіла, запобігає поширенню інфекцій, а також допомагає засвоювати залізо.

  • Високий вміст клітковини здатен побороти надлишок холестерину зі стінок артерій та кровоносних судин, чим покращує здоров’я серця.

  • Біотин (водорозчинний вітамін групи В), що відіграє важливу роль у метаболізмі жирів і білків.

  • Вітамін В6, що необхідний для нормального функціонування периферичної та центральної нервової системи.

  • Вітамін К1, який здатен нормалізувати згортання крові, а також сприяє зміцненню кісток.

  • Калій, що бере участь у контролі артеріального тиску, а також передачі нервових імпульсів та білковому синтезі.

  • Також морква містить корисні мікроелементи: сірка, хлор, калій, кальцій, фосфор, фтор, бор, мідь, селен, магній та інші.

  • Вживати моркву найчастіше рекомендують тим, хто має проблеми із серцево-судинною системою та зором.

Кому не варто вживати моркву?

Вживання сирої моркви може підвищити апетит та активізувати вироблення шлункового соку. Для когось це може бути приємною перевагою, однак для тих, хто страждає на гастрит, загострення виразкової хвороби, панкреатит та інші захворювання шлунково-кишкового тракту, слід утриматися від моркви в сирому вигляді.

Важливо пам’ятати, що один продукт, яким він не був корисним, не може вирішити всі проблеми зі здоров’ям. Тому морква може бути лише приємним доповненням до раціону, але вона не стане панацеєю від усіх хвороб.

До речі, цікавий факт, якщо людина їсть занадто багато продуктів із каротином, який міститься в усіх пігментованих фруктах і овочах, наприклад у моркві, то іноді β-каротин накопичується в крові і виникає каротинодермія. Вона проявляється жовто-помаранчевим забарвленням шкіри, у першу чергу долонь і ступнів. Від жовтяниці вона відрізняється тим, що оболонки ока, при цьому, залишаються білою.

Тому мінімум для щоденного вживання моркви 100 гр. для тих, хто прагне підтримувати своє здоров’я.