Плоди лохини й чорниці дуже схожі між собою. Обидві ягоди належать до одного сімейства вересових. Багато хто плутає їх, тож давайте розбиратись, чим вони відрізняються один від одного.

  • Так, лохина та чорниця дуже схожі між собою, крім того ці плоди схожі за своїм складом. Вони корисні для людського організму, мають сприятливий вплив на всі органи та системи. У їх складі є безліч вітамінів, різних органічних кислот, мікроелементів, пектин, цукор та клітковина.

  • З допомогою чорниці та лохини можна знизити рівень цукру в крові при діабеті. Вони підвищують гемоглобін, і сприяють стійкості нервової системи в стресових ситуаціях.

  • Чорницю сміливо можна називати суперфудом. Хоча, цей термін не є науковим, а використовується лише маркетологами, наразі він чудово відображає ключові якості продукту. Чорниця — це цінне джерело вітамінів та мікроелементів, вона містить антиоксиданти, має небагато протипоказань та підходить для людей із діабетом. Її можна вживати, як у свіжому, так і в приготованому вигляді. Корисні властивості чорниці зберігаються навіть після сушіння та заморозки, тому ягоду дуже зручно зберігати.

  • У чорниці як і в лохині є вітамін С, але в лохині його набагато більше.

  • Якщо ви бажаєте покращити зір, то краще купувати чорницю, у цій ягоді флавоноїдів більше, ніж у лохині.

  • У складі чорниці більше марганцю, а він відповідає за нормальну функціональність щитоподібної залози, покращує стан зубів, кісткової тканини та покращує роботу підшлункової залози.

  • У ягодах чорниці міститься більше заліза — це сприяє підвищенню гемоглобіну. Тільки не варто зловживати цими ягодами людям із підвищеною в’язкістю крові.

  • Чорниця містить більше клітковини — це позитивно впливає на позбавлення від зайвої маси тіла.

  • Учені визначили, що одна склянка чорниці здатна забезпечити людині майже чверть від добової норми вітамінів та мікроелементів. Але користь чорниці проявляється при постійному вживанні.

Що корисніше для зору та очей: чорниця або лохина?

Чорниця більш підходить для підвищення гостроти зору. Особливо, якщо людина працює за монітором комп’ютера або зір має характерну особливість — погіршуватися в зимовий період, коли є нестача вітамінів в організмі.

Профілактичне вживання ягід чорниці зміцнює сітківку та стінки судин в органах зору. Це дозволяє зробити зір гострішим та запобігти виникненню хвороб у майбутньому. Ефективність чорниці обумовлена наявністю антоціанів, які містяться в плодах та накопичуються в органах зору. Із часом людина може помітити, що зір став чіткішим, або що хвороба розвивається повільніше.

Якщо ви плануєте вживати ягоди без конкретної цілі, а просто задля підвищення імунітету, то різниця між лохиною і чорницею майже не має значення.