Гіпергідроз — це надмірне потовиділення. Влітку люди пітніють сильніше й це факт. Однак, надмірне потовиділення не завжди є наслідком спеки. При гіпергідрозі пітніють не тільки пахви й ноги (це хибна думка). Пітніє, як правило, усе тіло, але в природних складках і між пальцями (особливо на ступнях, внаслідок постійного мимовільного тертя) цей ефект посилюється. Також на долонях, підошвах і в пахвових западинах фізіологічно зосереджена найбільша кількість потових залоз.

Є люди, які постійно миються, носять із собою змінну футболку, змінюють дезодоранти, але це не допомагає — запах поту з’являється мало не через п’ять хвилин після душу. І причина в основному, це все ж таки розмноження різних мікроорганізмів на шкірі (у т.ч. грибків) в умовах рясного виділення поту, які і створюють неприємний запах. Безумовно, на процес потовиділення впливають стреси та харчування. До продуктів, які сприяють підвищеному потовиділенню, окрім гострих страв, відносяться: кава, солодощі, гарячі страви та напої.

Взагалі, посилене потовиділення може бути варіантом, як фізіологічної норми (генетично закладені конституційні особливості організму), так і «перехідним» станом у підлітковому віці. Також воно може бути, як додатковий симптом захворювань ендокринної та нервової систем, при наявності серцево-судинної патології, порушеннях обміну речовин (зокрема вуглеводного), при ожирінні, а також при деяких важких захворюваннях.

Як можна впоратися з гіпергідрозом і неприємним запахом? На жаль, впоратися з гіпергідрозом і неприємним запахом за допомогою одних лише косметичних засобів не завжди можливо. Краще звернутися до лікаря-дерматолога для визначення причин даного стану і вибору подальшої тактики, якою може бути обстеження чи лікування. При лікуванні гіпергідрозу необхідно виявити основне захворювання. Також існують, так звані «уколи від поту» — це ін’єкції ботоксу в пахові ділянки, які паралізують роботу потових залоз. Вони застосовуються в дуже важких випадках, коли немає позитивного результату стандартними методами лікування. Також існують також хірургічні методи лікування важких форм гіпергідрозу.

Перше, із чого необхідно почати лікування гіпергідрозу — це усунути фактори, які сприяють посиленню потовиділення і погіршенню запаху поту: одягу із синтетичних тканин та взуття закритого типу з поролоном (кросівки). Контакт тіла з тканинами, крізь які шкірі «складніше дихати» утворює ефект парника. Крім того, можна застосовувати препарати, які містять у своєму складі натуральні рослини, що стабілізують потовиділення, усувають неприємний запах та зменшують ризик розвитку шкірних інфекцій. Одним із таких препаратів є Drezydil ULTRA. Екстракт трави шавлії, який міститься в цьому комплексі — містить таніни та антиоксиданти, що мають в’яжучі властивості й допомагають зменшити інтенсивність потовиділення. Екстракт кореня лапчатки білої — багатий на таніни, які допомагають швидко зменшити потовиділення, знімає запалення шкіри, відновлює її тонус і знижує ризик поясни подразнення внаслідок постійного потовиділення. Екстракт кори дуба — природне джерело танінів, які ефективно зменшують потовиділення і звужують пори. Він також має антисептичну дію, допомагає зменшити кількість бактерій на шкірі та запобігає появі неприємного запаху. Також для запобігання надмірного потовиділення можна використовувати ванночки з відварів дуба, м’яти, ромашки, череди та інших трав, всілякі настої. Окрім того, можна застосувати психотерапію, яка допомагає при підвищеному потовиділенні, що виникає при стресі або при психологічній напрузі. Даний метод допомагає змінити ставлення до неї, зняти виражені психологічні проблеми, підвищити стійкість до стресів і поліпшити психоемоційний фон. Хвилювання завжди призводить до підвищеного виділення поту. Якщо людина з гіпергідрозом відчуває постійне хвилювання, то скоротити кількість поту, що виділяється йому не вдасться доти, поки він не перестане турбуватися з приводу чи без приводу.