Шум у вухах — це поширена проблема, яка сильно впливає на якість життя. Дзвін чи шум у вусі (або навіть в обох) — це не окреме захворювання, а лише один із симптомів. Неприємний звуковий ефект може періодично проходити і знову з’являтися, може навіть іррадіювати, тобто «віддавати» в голову. Які причини цього симптому та як позбутися його?

Шум у вухах може відрізнятись за ступенями тяжкості й може супроводжуватися запамороченнями, головним болем, болем та відчуттям тиску вухах. У міру наростання інтенсивності шуму можливі прояви апатії чи навіть депресії.

Шум у вухах може виникати внаслідок травми слухового апарату, наприклад:

  • Акустичної травми.

  • Баротравми.

  • Унаслідок роботи в умовах гучного шуму (наприклад, від бензопил, пострілів або навіть гучної музики).

  • Дегенеративних змін у слуховому апараті. Найчастіше спостерігаються в людей похилого віку, шум супроводжується зниженням гостроти слуху.

  • На тлі запальних захворювань середнього, внутрішнього вуха та слухового аналізатора (отити, лабіринтит, отосклероз).

  • Генетичних або спадкових розладів внутрішнього вуха.

  • Іноді шум у вухах може бути результатом проблем, не пов’язаних зі слуховою системою.

  • Розлади щелепного суглоба.

  • Травми голови та шиї.

  • Пухлини.

  • Деякі серцево-судинні та неврологічні розлади.

Тому шум у вухах ігнорувати не можна! Необхідно якомога раніше звернутися до лікаря — спеціаліста, який проведе необхідні обстеження для виявлення причин цього симптому. За потреби пацієнта можуть консультувати суміжні спеціалісти — невролог, ендокринолог, онколог та інші.

Як лікувати шум у вухах?

Позбутися шуму у вухах можна тільки після виявлення основного захворювання. Єдиної схеми лікування та конкретного препарату не існує. В основному застосовують консервативні методи лікування, які включають застосування антидепресантів, транквілізаторів або седативних препаратів, когнітивно-поведінкової терапії. Іноді терапія направлена на те, щоб людина не помічала свого шуму у вухах, якщо вона свідомо не вирішить зосередитися на ньому.

Також можна спробувати комплексні препарати, які містять у своєму складі лише натуральні рослини й направлені на усунення всіх можливих причин виникнення шуму у вухах. Такі засоби покращують кровообіг, підтримують нервову систему, мають у складі рослини з протизапальними властивостями. Одним із таких комплексів є Orofenor ULTRA — засіб, що зменшує дискомфорт та усуває шум у вухах. Він містить ретельно підібрані рослинні компоненти, що мають комплексну дію, яка направлена на відновлення та підтримку здоров’я слухової системи та зменшення інтенсивності шуму. Засіб допомагає зменшити запалення в ділянці вух, що часто спричиняє появу шуму у вухах. Крім того, Орофенор Ультра має заспокійливий ефект, завдяки вмісту в складі екстракту трави меліси — що знижує рівень стресу, допомагає заспокоїтись перед сном, полегшує процес засинання, поліпшує роботу нервової системи.Також цей засіб містить у складі екстракт листя гінкго білоби, екстракт діоскореї кавказької (дикого ямсу), екстракт цибулин часнику, що зміцнює судини й покращує мікроциркуляцію крові у вухах, екстракт листя лавру, що зменшує запалення.

А тоді, коли консервативне лікування неефективне, фахівці можуть застосовувати хірургічне втручання. Навіть, якщо шум у вухах сам по собі не погіршує вам якість життя, усе рівно, не варто його ігнорувати — він може свідчити про розвиток небезпечних хвороб.