Чи ви знаєте найпростіші способи зберегти серце здоровим? Американська кардіологічна асоціація (AHA) додала сон до свого контрольного списку здоров’я серця, який тепер складається з восьми пунктів. Список був створений для того, щоб допомогти людям задуматися та покращити свій спосіб життя. Тож фахівці стверджують, що крім таких факторів, як дієта, фізичні вправи та вага, сон також може відігравати вирішальну роль як фактор ризику та профілактики серцево-судинних захворювань. Було доевдено, що нестача сну може зашкодити серцю. Тобто, добрий сон — корисний для серця.

Також були проведені дослідження, які свідчать про те, що дрімання протягом дня тривалістю 15–30 хвилин є «потенційною новою звичкою здорового способу життя в первинній профілактиці аритмії серця». Однак, результати також свідчать про те, що денний сон повинен бути не довшим, ніж 30 хв. Триваліше дрімання може бути маркером синдрому обструктивного апное сну.

Довгий денний сон може порушити внутрішній годинник організму (циркадний ритм), що призводить до коротшого нічного сну, більшої кількості нічних пробуджень і фізичної активності. Навпаки, короткий денний сон може покращити циркадний ритм, рівень тиску та зменшити стрес.

У багатофакторному аналізі ризик виникнення аритмії був значно вищим для тих, хто дрімав довше часу порівняно з тим, хто мав коротший денний сон, той час як серед тих.

Фахівці виділяють і інші переваги денного сну, крім зменшення ризику серцево-судинних захворювань:

  1. Чудовий настрій, тому що денний відпочинок підвищує рівень серотоніну й ендорфінів, викликаючи відчуття радості та задоволення.

  2. Перезавантаження мозку. Сон у денний час добре позначається на пам’яті та увазі, підвищує здатність до навчання і працездатність.

  3. Денний сон прекрасно замінює шкідливі перекуси та надмірне вживання кави. Короткий відпочинок допомагає швидко відновити сили без штучних стимуляторів і сприятливо впливає на організм.

Тож, фахівці рекомендують робити перерви на денний сон, особливо тим, у кого підвищений ризик серцево-судинних захворювань, а також людям, які сплять вночі недостатньо.