Користь гострого червоного перцю, який ще називають перцем чилі, стручковим перцем чи перцем-вогником, була доведена масштабними дослідженнями в США та Китаї. До його складу входять вітаміни А, В, Е, С, К, РР, мінеральні речовини (залізо, марганець, кальцій, цинк, фосфор, мідь, калій, натрій, магній, селен), 10 незамінних амінокислот, Альфа й бета каротини, а вітаміну C в ньому вдвічі більше, ніж у лимоні. До речі, пекучість перцю додає капсаїцин, який міститься в ньому. Це безбарвна речовина, що концентрується в основному в перегородках, насінні і шкірці стручкового перцю. Тому, якщо ви поставили собі за мету послабити гостроту, то можете видалити зі стручка саме ці фрагменти і смак стане м’якшим. Капсаїцин впливає на сприйняття гарячого й болю, тому клітини звикають і стають нечутливими. Саме тому люди, які люблять їсти гостреньке, збільшують дозу гострого перцю.

Якщо ви вважаєте, що червоний перець використовується тільки в кулінарії і цінується лише за його пікантний смак, ви помиляєтеся! Ця спеція дуже популярна в медицині та косметології. Адже червоний гострий перець несе величезну користь організму за рахунок високого вмісту в ньому вітамінів, мінералів та біоактивних речовин. Мешканці Таїланду та Індії вживають пекучий перець найбільше і впевнені, що саме йому вони зобов’язані своїм міцним здоров’ям. 

Тож давайте розберемося, яка користь у червоного пекучого перцю? 

Як стверджують фахівці, червоний гострий перець відмінно стимулює травлення, підвищуючи виділення ферментів і покращуючи перистальтику кишківника. У поєднанні з ним краще засвоюються багато корисних речовин із продуктів харчування. Крім того, він вбиває безліч шкідливих бактерій, які є у внутрішніх органах людини, і навіть деякі види ракових клітин. Флавоноїди, якими багатий червоний чилі, відновлюють тканини печінки й мають виражений жовчогінний ефект. Крім того червоний перець здатний зміцнити імунітет, допомагає в лікування ангіни, нормалізує кровообіг, покращує самопочуття людини, що страждає на бронхіальну астму. Зовсім недавно вчені з’ясували, що червоний перець допомагає боротися із зайвою вагою. За рахунок того, що даний він активізує кровообіг і нормалізує обмін речовин, в організмі прискорюється процес, спрямований на розщеплення клітин жиру. Крім того, перець допомагає виводити з товстої кишки різні токсини і шкідливі речовини. Гострий перець має позитивну дію також і для чоловічого здоров'я. Чоловікам рекомендовано приймати сирий перець, або вже готовий екстракт від ТМ “Івоніка”. Його користь залежить від регулярності прийому й дотримання дозувань. Цей екстракт червоного стручкового перцю допоможе зняти невроз, психоемоційне перенапруження, стрес, відрегулює вироблення тестостерону, підвищить потенцію, надасть профілактичну протипухлинну дію. Також такий перець допоможе підтримати печінку чоловіків, які мають схильність до алкоголізму.

Екстракт перцю стручкового застосовується для зниження вмісту холестерину й поліпшення циркуляції крові. Велика кількість вітаміну A дозволяє використовувати корисні властивості перцю для поліпшення зору.

У косметології гострий червоний перець корисний для зміцнення і зростання волосся, нігтів і навіть за шкірою обличчя можна доглядати з його допомогою. Перець активізує кровообіг, нормалізує обмінні процеси, зміцнює судини, бореться з висипаннями, омолоджує і освіжає шкіру. Наприклад, щоб відновити ріст волосся і вилікувати проблему випадіння локонів, часто застосовують маски на основі червоного перцю. Ця спеція буквально стимулює кровообіг у волосяних фолікулах і відновлює їх функцію. 

Змішайте в скляному посуді:

  • червоний перець — 1 столову ложку, або кілька крапель екстракту

  • оливкова або будь-яка олія — 1 столова ложка

  • коньяк — 20 мл

  • жовток яєчний — 1

  • лимон (сік) — 2 ст. ложки. 

Приготування: змішуємо і збиваємо. Наносимо на прикореневі ділянки. Утеплюємо, використовуючи целофан і рушник. Тримати маску можна 30 хвилин. Змивається як зазвичай, лікувати локони 1–2 рази протягом 7–10 днів.

Після систематичного застосування маски відзначається активізація процесів шкіри голови. У багатьох випадках більш інтенсивний ріст волосся та поява нових волосків. Локони виглядають здоровими й сильними, перестають сіктися і випадати. Але перед застосуванням будь-яких засобів із перцем обов’язкова перевірка на негативну реакцію. Для цього слід нанести невелику кількість продукту на шкіру тильної сторони руки або біля вуха. При цьому, забороняється користуватися масками, при виникненні свербежу, набряку, висипань або різкого сильного печіння!

Але існує і ряд протипоказань, які обов’язково потрібно враховувати. Червоний перець протипоказаний: 

  • при індивідуальній непереносимості продукту; 

  • у гострий період харчової (інший) алергії; 

  • при загостренні виразки (шлунка, кишечника, дванадцятипалої кишки) і гастриту; 

  • при захворюваннях серцевої системи (аритмія, серцева недостатність тощо); 

  • при загостренні захворювань підшлункової залози; 

  • при деяких хворобах печінки й нирок.

  • під час менструації (він може посилити спазми черевної порожнини і викликати сильний біль;

  • вагітним.