Кількість звернень до лікарів через підвищення артеріального тиску та серцебиття при жаркій погоді збільшується. Коли змінюються погодні умови, а саме відбувається підвищення температури, барорецептори в судинах людини на це реагують. Виникає спазм судин, що сприяє підвищенню артеріального тиску. Від цього страждають люди, які мають артеріальну гіпертензію. Також це може і впливати на тих людей, у кого проблем із тиском немає і такі погодні умови можуть сприяти навіть виникненню гіпертонічної хвороби вперше. Фахівці дослідили, що оптимальна температура повітря для організму людини становить до 23 градусів тепла. Якщо вологість повітря знижена, то організм може доволі адекватно переносити температуру вищу 27 градусів. Під час спеки й різкої зміни температури реагують, у першу чергу, судини, які можуть спазмуватися, це призведе до високого артеріального тиску.

Фахівці рекомендують не виходити на відкриті сонячні променіу жарку погоду 11–16 години та не працювати фізично під час таких високих температур. Людям, які схильні до артеріальної гіпертензії, краще бути в приміщенні. Якщо вже потрібно вийти на вулицю, то потрібно мати головний убір, обов’язково перебувати в тіні, мати при собі водичку в достатній кількості, оскільки в цей період потрібно вживати велику кількість рідини. Якщо цього робити, то судини не матимуть достатнього об’єму й також будуть спазмуватися.

У таку погоду, рекомендовано пити чай, він повинен бути трав’яний. Це можуть бути такі трави, як меліса і мʼята. Вони трішечки заспокоюють нервову систему і знижують артеріальний тиск. Можна вживати вже готові комплекси на основі трав, які розроблені спеціально для регулювання артеріального тиску, наприклад Arteroval ULTRA. Цей комплекс має і заспокійливий ефект, і підтримує здоров’я серця та судин, і нормалізує їх роботу, чим запобігає різкі коливання артеріального тиску. Окрім того, натуральні компоненти, що містяться в цьому засобі, а саме:

  • Екстракт цибулин часнику покращує еластичність стінок судин, нормалізує кров’яний тиск, та зменшує рівень холестерину в крові.

  • Екстракт кореня кульбаби також підтримує здоров’я серцево-судинної системи, регулює артеріальний тиск і зменшує запалення в організмі.

  • Екстракт виноградних кісточок теж забезпечує стабільний кров’яний тиск, зміцнює стінки кровоносних судин, знижує рівень холестерину в крові, запобігає утворенню згортків крові й покращує кровообіг. Окрім того, він суттєво знижує ризик розвитку серцево-судинних захворювань, зокрема атеросклерозу та гіпертонії.

  • Екстракт трави люцерни, що теж позитивно впливає на рівень артеріального тиску, а також він також має потужні протизапальні властивості, тому виводить з організму надлишок солей та підтримує здоровий тонус стінок судин.

  • Екстракт кореневища куркуми, який володіє заспокійливим ефектом, допомагає розслабити нервову систему, поліпшує якість сну, зменшує рівень стресу та знімає тривогу, що теж позитивно впливає на кров’яний тиск.

До речі, із кавою потрібно бути обережними, оскільки спекотна погода сприяє збільшенню частоти серцевих скорочень. Якщо це буде одна філіжанка зранку, то це не страшно, але не більше. Краще пийте протягом дня звичайну воду, без ніяких домішок та цукру.