Багато хто п’є каву по декілька разів на день, хтось — заварну, а хтось надає перевагу розчинній. З нею менше мороки: вона легко і швидко готується, а ще значно дешевша. Однак, відсоток натуральної кави в таких напоях зазвичай не надто високий. І варто зазначити, що ця кава виробляється з кавових зерен, які мають пошкодження чи зовнішні дефекти, тому її не продають у своєму первинному стані. Нерідко в складі такої кави можна натрапити на цикорій, жито, овес, пшеницю, тож перед придбанням варто уважно прочитати, що написано на етикетці. Водночас, посилений смак та пахощі забезпечуються завдяки додаванню ароматизаторів і барвників, які аж ніяк не сприяють зміцненню здоров’я.

Так ось, як стверджують фахівці, розчинна кава є найбільш шкідливим продуктом серед кавової різноманітності, що зумовлено технологією його приготування. У процесі виробництва продукт проходить термічну обробку, унаслідок чого утворюється акриламід — токсин, який надає несприятливого впливу на організм людини. Зерна кави, після проходження всіх технологічних етапів, перетворюючись на готовий для заварювання порошок, втрачають аромат та безліч корисних мікроелементів. При цьому, концентрація кофеїну в продукті значно знижується, тому виробники вдаються до додавання ароматизаторів і масел у порошок.

На полицях наших крамниць можна зустріти кілька варіантів розчинної кави: і порошкоподібна, і гранульована, і сублімована. У них різна вартість, з огляду на спосіб виробництва та кількість справжніх кавових зерен, застосованих у процесі виготовлення продукту. Найдорожчий різновид — сублімований розчинний напій, проте й тут без небезпечних хімічних речовин не обходиться. Тож, якщо вже дуже хочеться, то краще за все віддати перевагу натуральній каві, приготованій зі свіжозмелених зерен, але й у такому випадку треба знати міру. До речі, у нашому блозі є інформація про те, скільки філіжанок кави в день можна вживати, звідки можна почерпнути дуже багато цікавої інформації про натуральну каву.