Багато хто з нас погано переносить спеку і вважає за краще залишатися в приміщенні, ніж перебувати на вулиці. У такі дні буває досить непросто втамувати спрагу, адже не кожен знає, що найкраще пити в спеку. Так що споживати в спеку? Чи можна пити заморожену воду, тобто воду з морозилки? Чи краще соки, а може чаї? Давайте розбиратись.

Воду з морозилку пити не можна, бо така дія призводить до моментального спазму в шлунку. Фахівці стверджують, це може спровокувати гнійну ангіну, запалення легень, та ГРВІ, оскільки спазми знижують місцевий імунітет. Також вода, випита з морозилки, може спровокувати гастрит та печію після прийому їжі. Споживання крижаної води під час трапези або після неї створює подвійне навантаження на підшлункову та жовчний міхур, відповідно погано перетравлюється їжа, як то кажуть — «у шлунку все стоїть», виникає метеоризм та нудота.

Кращим вибором для втамування спраги в спеку є негазована вода без домішок, бажано кімнатної температури, куди можна додати кілька кубиків льоду.

Ще один варіант, що пити в спеку — це зелений чай. Охолоджений, він відмінно тонізує, втамовує спрагу й регулює температуру тіла. Не варто забувати, що він також багатий на антиоксиданти й часто використовується для схуднення.

Що пити в спеку, щоб не набрякати? Лікарі пояснюють, що якщо ви п’єте дуже мало води, ваш організм буде намагатися утримати рідину. Найбільш прийнятний варіант для запобігання набряків — це банально пити більше води. Також намагайтеся вживати більше клітковини (пийте фруктові та овочеві смузі або просто їсти овочі та фрукти на перекус).

Кілька важливих порад людям із набряками, отриманими в спеку:

  • категорично не можна лікувати набряки, отримані в спеку, сечогінними засобами,

  • намагайтеся не перебувати на вулиці в пік спеки (приблизно з 11 до 15 годин),

  • не зловживайте соліннями — так ви ризикуєте погіршити ситуацію,

  • не перебувайте занадто довго в одному положенні,

  • намагайтеся періодично вставати й розминати ноги.

До речі, у спеку фахівці не радять вживати алкоголь і солодку газовану воду, адже вони лише сприяють зневодненню організму.