Часто ми не звертаємо уваги на легкі протяги, недоліковані та карієсні зуби, переносимо на ногах легку застуду або дозволяємо собі посидіти на холодному. Саме в цей час нирки борються з усією інфекцією, фільтруючи продукти діяльності різних хвороботворних мікроорганізмів. Не, нирки не люблять недбалого відношення до власного здоров’я. Тому не дивно, що часом вони починають функціонувати неправильно. Тоді, слідом за карієсом або легкою застудою, можуть з’явитися слабкі тягнучі болі в попереку, відчуття застою вранці після пробудження, невисока (субфебрильна) температура в кінці важкого робочого дня.

Незабаром усе приходить у норму завдяки відпочинку та протизапальному засобу. Людина стає знову бадьора, але це тільки до певного моменту. Крім того, нирки «не люблять» надлишку білка, алкоголю, цукру й солі, несвіжу й нездорову та м’яса — особливо, якщо ви їсте його занадто багато. Білок і жири не накопичуються в організмі. Тому весь зайвий білок та продукти його розпаду повинні бути виведені через нирки, що збільшує навантаження на них.

Взагалі, захворювання нирок починаються так непомітно і м’яко, що лікувати їх починають найчастіше після переходу захворювання в хронічну фазу. Найбільш поширені ознаки (симптоми) захворювань нирок це:

  • біль у ділянці нирок, попереку;

  • зменшення кількості сечі, що виділяється за добу;

  • каламутна сеча, зміна кольору, наявність дрібних конкрементів (каменів) у сечі;

  • прискорені позиви на сечовипускання з виділенням незначної кількості сечі;

  • відчуття печії при сечовипусканні;

  • погіршення зору та свербіж шкіри.

Якщо виникає біль у нирках, необхідно звернутись до лікаря — нефролога або уролога. Фахівець проведе необхідні обстеження і призначить лікування, до якого ви можете ще додати, щоби підтримати роботу нирок і пришвидшити одруження, препарати на рослинній основі. Наприклад, Malezola — це натуральний комплекс, розроблений для полегшення симптомів захворювань нирок і сечового міхура. Завдяки поєднанню рослинних екстрактів та важливих мікроелементів, він суттєво зменшує запалення в нирках та сечовому міхурі й поступово відновлює їх здоров’я, запобігає прикріпленню бактерій до стінок сечового міхура, що допомагає уникнути розвитку інфекцій сечовивідних шляхів. Малезола сприяє природному виведенню рідини з організму, що допомагає зняти набряки та підтримати здорову функцію нирок. Вітаміни C і D, які містить цей комплекс, підтримують імунну систему, допомагають зняти запалення в організмі та поліпшують загальний стан здоров’я нирок та сечового міхура. Тобто, за допомогою цього засобу ви зможете зберегти здоров’я органів сечовидільної системи та поліпшити загальне самопочуття.

Чим ще можна «допомогти» ниркам?

  • Вони «обожнюють» рух. При фізичному навантаженні (будь-які нахили з боку в бік, рухи стегнами, характерні для танцю) прискорюється потік крові, що покращує функцію нирок.

  • Ниркам «до вподоби» смачна та корисна їжа. Це фрукти та овочі, свіжа зелень — петрушка, кріп, селера. До «улюблених» нирками продуктів відносяться: шипшина, суниця, огірки й гарбуз. Нирки «обожнюють» морську рибу й солодкий перець, яблука, капусту і, звичайно ж, кавуни й дині (як сечогінний засіб).

  • Для того, щоб «допомогти» ниркам, особливо, якщо вони не цілком здорові, обмежте споживання кисломолочного сиру, шоколаду і продуктів із високим вмістом кальцію.

  • Також нирки «люблять» сухе тепло в поєднанні з рясним питвом.

  • А «Улюблена» поза для нирок — колінно-ліктьова (спираючись на коліна та лікті). Якщо ви будете приймати таке положення хоча б п’ять хвилин у день, нирки «скажуть вам величезне спасибі». У такому положенні тіла нирки «відпочивають», рівномірно забезпечуються кров’ю і киснем.

  • Дуже корисно для нирок розтягування спини — усім відома проста вправа. Сісти на підлогу, витягнути ноги вперед, коліна не згинаємо, тягнемося руками до пальців ніг, при цьому не горбимося і намагаємося торкнутися колін. Затриматися в цій позі потрібно, хоча б, на 5 секунд, відпочиньте 5 секунд і повторіть вправу знову. Поступово доведіть час до 10 хвилин.

До речі, ще древні греки говорили, що «… людина здорова, тільки якщо здорові її нирки…». Тож дбайте за своє здоров’я!