Ягоди гумі вважаються повноцінною аптекою для організму людини завдяки її лікувальним і харчовим особливостям.

Ця ягода вражає асортиментом корисних амінокислот, яких майже немає в плодах інших рослин. Плоди масою 1–2 г, кислувато—солодкі на смак, корисні при шлунково-кишкових захворюваннях, поліпшують кровопостачання, мають тонізуючу дію та запобігають розвитку склерозу. Дослідники стверджують, що вони мають протимікробні властивості та допомагають організму подолати бактеріальні та вірусні інфекції.

Найцікавіше те, що для оздоровлення використовують усі частини рослини. На вітамін С (у літній період — 30–33 мг%, а восени — 250–300 мг%), антиоксиданти й речовини, які укріплюють судини, багате й листя гумі. Вважається, що його відвар корисний при застудних захворюваннях і кашлі, а коріння — при лікуванні гнійних запалень та свербежу.

Плоди Гумі можна варити, сушити та в’ялити так, як родзинки, готувати варення, соуси. Листя з дерева — споживати, як чаї і відвари, а висушені подрібнені насінини додавати до кондитерських виробів.

Взагалі, у природі гумі зростає в Центральному Китаї, тож ягоди здавна використовують у китайській традиційній медицині, як тонізуючий та загальнозміцнюючий засіб.

Сучасні дослідження вчених довели, що ягоди гумі корисні своїми вітамінами та мікроелементами й можуть бути включені до звичайного раціону. Їхнє споживання допомагає швидко позбутися втоми та фізичного виснаження після важкого дня. Польські вчені науково довели їхню користь, адже знайшли всередині справжній скарб: 100 г ягід гумі забезпечують близько 65 % добової норми калію, 40 % магнію, 80 % заліза та 240 % марганцю для дорослої людини середнього віку.

Вважається, що плоди гумі допомагають при серцево-судинних захворюваннях, тож їх можна вживати для профілактики склерозу.

Користь ягід гумі полягає ще й у тому, що вони містять антиоксиданти, які борються з окислювальним стресом, гальмують руйнівні процеси на рівні клітин і продовжують молодість тіла.