Хто не мріє про білосніжну голлівудську посмішку? Однак, зберегти білизну зубів непросто. Чи не шкідливе відбілювання зубів?

Стоматологи пропонують різні професійні методи відбілювання зубів — від лазерного відбілювання до індивідуальних кап, у яких використовується гель, що відбілює. Здавалося б, є плюс — покращений візуальний ефект, але в багатьох людей виникає припущення, що ця процедура негативно впливає на стан емалі та дентину. Так, навіть якщо процедура відбілювання була проведена за протоколом та з урахуванням протипоказань, небажані наслідки цілком можливі.

Відбілювання зубів може підходити не всім пацієнтам. У жодному разі не можна вибілювати зуби людям, у яких присутні дефекти емалі, гіперчутливість, захворювання ясен, вагітним жінкам, а також тим, хто використовує брекети. Також процедура протипоказана тим, хто має алергією на компоненти відбілювальних засобів.

Що стосується домашніх рецептів для відбілювання зубів, то тут можна натрапити й на поради з використанням соди, лимону чи вугілля. Лимон містить велику кількість кислоти, яка розчиняє гідроксилапатит — основну складову емалі. Через це зуби різко стають більш чутливими. Сода і вугілля — це агресивні абразиви, які пошкоджують емаль механічно. За ствердженням стоматологів, такі засоби для домашнього відбілювання небезпечні. Тож лимоном не бажано відбілювати зуби. Навіть якщо просто їсти лимони або зелені яблука декілька днів підряд і мати здорові зуби без патологічної стертості, то чутливість зубів підвищується через те, що кислота роз’їдає гідроксилапатит.

Як стверджують фахівці, усі методи відбілювання зубів вдома мають мінуси й не можуть зробити зуби білими за один і навіть кілька разів. Взагалі, ефективність відбілювання залежить від стану зубного ряду, початкового природного кольору зубів, вибору методу відбілювання і регулярності виконання. Тривалість результату після відбілювання визначається багатьма факторами:

  • правильний догляд за зубами

  • відмова від шкідливих звичок

  • виключення кави, чаю та інших продуктів, що викликають потемніння емалі з раціону

  • присутність у раціоні білої їжі дозволить насолоджуватися білизною зубів тривалий час.

Чи варто відбілювати зуби? Із цим питанням зверніться до спеціаліста. Можливо, вам потрібна лише професійна чистка зубів від нальоту та каменю і цього буде абсолютно достатньо, щоб отримати гарну посмішку?