Існує думка, що борошно при правильному харчуванні під забороною. Однак, усе залежить від різновиду. На ринку присутня величезна кількість видів борошна. Тож давайте розберемось — яке борошно вважається найкориснішим і чому…

Найпопулярнішим є біле пшеничне борошно вищого сорту, адже саме з нього виготовляється найсмачніша, пишна й повітряна випічка. Цей вид борошна складно назвати корисним, адже таке борошно зроблено з крохмалистої частини зерна й абсолютно не містить корисних речовин: клітковини, харчових волокон і мінеральних солей, а містить лише вуглеводи.

Медики стверджують, що людям, схильним до набору ваги або бажаючим схуднути, не варто їсти здобну випічку. Пшеничне борошно вищого сорту краще замінити пшеничним борошном грубого помелу або цільнозерновим. У цих видах міститься більше клітковини й необхідних для організму речовин, щоправда приготувати з нього пишну випічку не вийде

Друге місце за популярністю займає житнє борошно — це досить цінний продукт. У ньому містяться амінокислоти, клітковина, вітаміни А, В, Е, марганець і цинк. У такому борошні міститься у два рази більше магнію і калію, ніж у пшеничному борошні, і на 30 % більше заліза.Вживання хліба із житнього борошна сприяє хорошому травленню і очищає організм від токсинів.

Споживання виробів із гречаного борошна допоможе нормалізувати цукор у крові. При схильності до діабету рекомендується додавати гречане борошно в щоденне меню. З ним не так просто працювати, як, наприклад, з пшеничним борошном, але користь, отримана від цього сорту борошна, перевершить усі очікування. Вироби з гречаного борошна не сприятимуть набору зайвої ваги та допоможуть налагодити обмін речовин.

Кукурудзяне борошно активізує перистальтику кишківника, покращує відтік жовчі і зміцнює серцево-судинну систему. Воно містить білок, вітаміни А, В і Е, а також залізо, калій, магній і фосфор — такий склад дуже корисний для здоров’я. Випічка з кукурудзяного борошна досить смачна, але по пишності вироби не зрівняються з випічкою з пшеничного борошна.

Лляне борошно корисне при проблемах травлення. Страви, приготовані з такого виду, містять у багато разів більше калію, ніж будь-які інші доступні джерела. Лляне борошно необхідно включати в раціон тих, хто страждає серцево-судинними захворюваннями.

При виготовленні рисового борошна рисові зерна очищають від лушпиння, залишаючи всю користь продукту. У такому рисі не міститься глютену. Тому рисове борошно широко застосовується у виробництві безглютенового харчування, яке необхідно людям із непереносимістю глютену, а також для дитячого харчування. Вона легко засвоюється організмом і за вмістом білка і крохмалю займає лідируюче положення серед інших видів злакового борошна. У ньому також багато мінералів: натрій, калій, магній і т.д., і містяться вітаміни групи «В».